Przekonaj się co warto wiedzieć w trakcie rezerwacji auta!

Data dodania: 30.03.2018


Jeżeli planujesz swój pierwszy wynajem auta, chciałbyś na pewno zapoznać się z wszelkimi szczegółami dotyczącymi tej usługi. Umowa, którą zawrzesz z osobą wynajmującą auto, będzie zawierała informacja odnośnie rodzaju ubezpieczenia auta oraz dodatkowych opłat, które mogą obowiązywać cię w trakcie wynajmu. Warto więc zapoznać się z naszymi wskazówkami odnośnie wynajmu samochodu, w takim miejscu jak wypożyczalnia aut.

Powinieneś wiedzieć o tym, że ceny wynajmu będą się od siebie różniły – każda z wypożyczalni posiada odrębny cennik, który jest od aktualnego sezonu oraz obowiązujących zniżek i promocji. Również lokalizacja ma znaczenie, jeżeli chodzi o cenę wynajmu – jeżeli chcesz wypożyczyć auto od razu na lotnisku, musisz niestety liczyć się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale także z wydłużonym czasem oczekiwania na samochód. Możesz nieco zredukować koszty, wybierając się na krótką przejażdżkę do centrum – tam możesz liczyć na dużo niższą cenę, a także mniejsze kolejki. Kiedy zaoszczędzisz trochę czasu, będziesz mógł wykorzystać go na inne rzeczy!

Wynajem Samochodów Szczecin

Wydaje ci się, że opłaty dodatkowe wcale nie występują tak często? Wystarczy dobrze wczytać się w umowę wynajmu! Istnieją koszty o których możesz dowiedzieć się dopiero wtedy, kiedy otrzymasz rachunek za usługę. Mamy kilka dobrych przykładów – jeżeli kierowca nie ma ukończonego 25 roku życia lub posiada prawo jazdy dopiero od kilku miesięcy – wypożyczalnia samochodów może naliczyć dodatkową opłatę lub też podnieść kaucję za wynajem auta. Warto wiedzieć, ze istnieje także górna granica wieku kierowcy, którą może określić wypożyczalnia samochodów.

Zanim zwrócisz wypożyczone auto, musisz zatankować je do pełna – jeżeli nie zapełnisz baku przed powrotem do wypożyczalni, może ona obciążyć się kosztami tankowania. Samochód nie może być także zabrudzony – dobrze jest przynajmniej opłukać go na myjni. Kaucja zostanie ci zwrócona w całości, kiedy samochód wróci bez szwanku. Jeżeli wybierasz się w dalszą podróż warto jest zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie, które uchroni cię przed kosztami w przypadku ewentualnej kolizji.  Pamiętaj, że często taki pakiet jest najzupełniej zbędny, ponieważ podstawowe ubezpieczenie pokrywa wszelkie koszty. Również zwrot auta w innej lokalizacji niż siedziba wypożyczalni może być związany z naliczeniem do rachunku określonej kwoty, której wymaga dojazd do klienta. Sam widzisz, że warto jest znać szczegóły wynajmu auta, aby nic nie było nas w stanie zaskoczyć! Teraz możesz znaleźć najlepszą wypożyczalnia samochodów w mieście Szczecin i cieszyć się nowym, sprawnym i wygodnym autem!

Wypożyczalnia Samochodów Szczecin